PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 15.09.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Tři přání příteli B. Chocholovi k životnímu jubileu

Časopis Folklor 6/04

V měsíci srpnu se dožil významného životního jubilea 60 let předseda revizní komise našeho sdružení a umělecký vedoucí souboru Čtyřlístek Nové Strašecí Bohumil Chochola.

Psal se rok 1982, když jsme se poprvé s Bohouškem (jak jej jeho blízcí a kamarádi oslovují) setkali na školení vedoucích a tanečních párů v Šumperku. Náhoda tomu chtěla, abychom se sešli u jednoho stolu při besedě a ochutnávání moravského vína. Přitom se velmi dobře povídalo o souborových i jiných starostech i radostech. Naše názory byly blízké a zaujetí pro lidovou kulturu a folklor i jeho různé formy stylizace shodné. Od té doby jsme zůstali v kontaktu, uskutečnili jsme vzájemné výměny souborů, setkávali se na pořadech ve Strážnici a později při jednáních na půdě FoS ČR. Měli jsme možnost poznat se za ta dvě desetiletí opravdu velmi dobře, a není ke škodě našeho vztahu přiznat, že nejednou také mezi námi silně blýskalo a názorově jiskřilo.

Jubilant Bohumil Chochola je člověk velmi vzácný. Byť má odpovědné zaměstnání, neváhá ani na chvilku, aby se věnoval svému souboru, muzice nebo problémům folklorního hnutí na úrovni Pražské folklorní unie nebo Folklorního sdružení ČR. Navíc stojí v čele folklorního festivalu Tuchlovická pouť. Jeho další mnohé aktivity raději již nebudu uvádět. To vše znamená, že náš jubilant je člověk nadmíru odpovědný a pracovitý. Patří k lidem, s nimiž se dobře spolupracuje a kteří nezklamou. A protože má rád lidovou muziku a písničku, pro úsměv, povzbudivá slova a pohodu nikdy nechodí příliš daleko. Životní zkušenosti přetavil léty v moudro, které jeho mladší kolegy často mírní v příkrých a rychlých závěrech, ve chvílích nerozhodnosti naopak dovede věci směrovat zásadním způsobem ku zdárnému cíli.

Jsem rád, že mohu s takovým krásným člověkem tak dlouhá léta spolupracovat. Jsem rád, že mu mohu se svými kolegy přinést tato slova uznání a obdivu a také se zařadit se svým vinšem do dlouhé řady gratulantů.

Tož, na zdraví Bohoušku a vše dobré do dalších let.

František Synek

Bohoušek Chochola - skvělý člověk, muzikant, vedoucí souboru Čtyřlístek, místopředseda Pražské folklorní unie, ředitel festivalu Tuchlovická pouť, předseda revizní komise FOS - viděli jste ho někdy naštvaného, protivného, neochotného pomoci? Teď se usmíváte, že ho takového neznáte ?

Tak mu se mnou popřejte do další "kopy" let hodně zdraví, energie a elánu ..., prostě aby nám vydržel.

Jana Svobodová

Bohoušek Chochola, doktor přírodních věd, středoškolský profesor a ředitel gymnázia v Novém Strašecí. Tyto činnosti jsou pro Bohouška povoláním se vším co k tomu patří, a ne jen pouhým zaměstnáním jako zdroj příjmů. A tohle už je pořádná kláda.

A aby toho nebylo dost, vede soubor Čtyřlístek a hraje v muzice souboru, je ředitelem Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích, předsedou revizní komise Folklorního sdružení ČR, členem předsednictva FoS ČR, členem hodnotitelské komise festivalu ve Strážnici a to neznáme všechny jeho aktivity. Na normálního smrtelníka je toho až příliš. Ale Bohoušek to stíhá, i když má asi někdy zatnuté zuby a rodina ho téměř nezná.

Bohoušku, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví při příležitosti dosažení věku starší dospělosti Ti přejí

Milena a Jiří Pitterovi

DALŠÍ INFORMACE: CHOCHOLA Bohumil
Zveřejněno 01.12.2004 v 10:06 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA