PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 18.09.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Základní informace o jedenáctém ročníku festivalu Tuchlovice

Ve dnech 7. - 9. května 2004 proběhl jedenáctý ročník Středočeského folklorního festivalu "Tuchlovická pouť".

Letos tak festival vstoupil již do druhého desetiletí své existence. Tato ojedinělá kulturní akce Středočeského kraje si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival odborníky řazen mezi přední folklorní festivaly v rámci celé republiky.

Festival letos jako již poněkolikáté zaštiťoval středočeský hejtman Petr Bendl. Svou návštěvou festival poctilo i několik významných hostů Ladislav Svoboda místopředseda SP ČR, Pavel Baudyš Úřad vlády, Zdeněk Pšenica předseda FoS ČR, Ladislav Michálek 1. místopředseda FoS ČR, Zuzana Malcová ředitelka odboru MK ČR, Jiří Skalický Středočesky krajský úřad, Ladislav Hrzal ředitel DTA a další významní hosté. Hlavními pořadateli festivalu byli Folklorní sdružení České republiky, Pražská folklorní unie a obec Tuchlovice za finančního přispění Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a KÚ Středočeského kraje.

Středočeský folklorní festival v Tuchlovicích si klade za cíl představovat divákům folklór především právě Středočeského regionu. Proto tvoří většinu účinkujících soubory ze Středních Čech a z Prahy. Každoročně však zpestření programu slouží soubory hostující z ostatních částí Čech, ale i Moravy, Slezska a také ze zahraničí. Letos se divákům představilo celkem 18 folklórních souborů. Mezi hosty patřil Hořeňák z Lázní Bělohrad, který předvedl lidovou kulturu Podkrkonoší, Haná z Velké Bystřice, dětský soubor Rokytička z Rokycan a především zahraniční účastník festivalu, soubor Dětství z Ruského Jekatěrimburgu. Členové a vedoucí všech souborů byli také přijati starostou obce panem Karlem Burdou.

Většina pořadů se konala v obci Tuchlovice u Kladna. Úvodní představení festivalu však v pátek (7.5.) proběhlo v KD DUO v Novém Strašecí. Jak jeho název "Vítejte u nás" naznačuje, představily se hostující soubory spolu se souborem hostitelským, Čtyřlístkem. Sobota (8.5.) patřila dospělým souborům. Dopoledne se soubory představily volnými vystoupeními před Českou hospodou, po poledni se uskutečnil hlavní program (nazvaný "S písní a tancem nejen po Čechách, Moravě a Slovensku") v areálu letního kina se všemi zúčastněnými soubory. Zaplněný amfiteátr účinkujícím aplaudoval, největší divácký ohlas sklidili mladí účinkující z Ruského souboru Dětství. Při podvečerní škole lidových tanců měli návštěvníci festivalu možnost se pod vedením tanečníků z hostujících souborů naučit základní krokové variace. Nabitý sobotní program pokračoval pořady "Od všeho trošku" a "Masopustní hra o svatbě" oslavujícími 55. výročí založení souboru Gaudeamus (pravidelného účastníka festivalu v Tuchlovicích). Po celý večer probíhala v sále České hospody "Staročeská pouťová tancovačka" a poprvé v historii "Tuchlovické pouti" se uskutečnil barvitý ohňostroj. Sobotní program byl završen nočním folklorním nokturnem s názvem "Dostaveníčko pod lipami". Neděle (9.5.) byla jako v minulých zasvěcena dětem. Dopoledne proběhla volná vystoupení zúčastněných dětských souborů, odpoledne hlavní dětský pořad "Přijeli jsme na pouť", který letošní velice zdařilý ročník "Středočeského folklorního festivalu" důstojně ukončil.

Velké díky organizátorů patří mediálním partnerům festivalu, kterými byli Český rozhlas, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Mediatel Zlaté stránky.

Barbora Skulínková

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 11.05.2004 v 08:08 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA