PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 15.09.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

11. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2004

Základní informace o jedenáctém ročníku festivalu

Ve dnech 7. - 9. května 2004 bude probíhat již jedenáctý ročník Středočeského folklorního festivalu. Základní pořady se budou opět konat v obci Tuchlovice u Kladna, ale pořadatelé připravují některé pořady i mimo ni. Tato ojedinělá kulturní akce daného regionu si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival odborníky řazen mezi přední folklorní festivaly v rámci celé republiky.

Letošní ročník festivalu je pořádán opět pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky, Pražská folklorní unie a obec Tuchlovice za finančního přispění Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a KÚ Středočeského kraje a ve spolupráci s Ochranným svazem autorským. Mediálními partnery Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích jsou Český rozhlas, Rádio Proglas a Mediatel Zlaté stránky.Festivalu se účastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy.

Festival bude zahájen v pátek (7. května) v 18,30 hodin v prostorách rekonstruovaného kostela sv. Havla v Tuchlovicích pořadem "Písně, které vracejí čas" souboru dobových nástrojů Chairé po vedením J. Krčka. V sále kulturního domu DUO v Novém Strašecí se od 20 hodin v rámci programu nazvaného "Vítejte u nás" představí domácí soubor Čtyřlístek a jeho hostující soubory. Sobota (8. května) bude patřit dospělým souborům. Dopoledne se soubory představí volnými vystoupeními mezi 10. a 12. hodinou v obci Tuchlovice, po poledni (ve 13 hodin) budou zástupci souborů a hostů přijati starostou obce v hotelu Česká hospoda Tuchlovice. Od 14 hodin bude možné zhlédnout hlavní program "S písní a tancem nejen po Čechách, Moravě a Slovensku" v areálu bývalého letního kina, kde se představí všechny zúčastněné dospělé soubory. Od 19 hodin budou mít zájemci možnost učit se přímo od členů vystupujících souborů v rámci "Školy lidových tanců". Večer (od 20 hodin) proběhne v sále České hospody staročeská "Pouťová tancovačka". Bohatý program bude pokračovat od 21 hodin v areálu přírodního kina pořady "Od všeho trošku" a "Masopustní hrou o svatbě", což jsou představení věnovaná 55. výročí založení souboru Gaudeamus. Večer bude završen ve 22.30 ohňostrojem před Českou hospodou a ve 23 hodin folklorním nokturnem s názvem "Dostaveníčko pod lipami", opět v prostorech bývalého letního kina. Nedělní dopoledne a odpoledne (9. května) pak bude patřit stejně jako v minulých letech dětským souborům. Mezi 10 a 12 hodinou vystoupí dětské soubory v obci Tuchlovice, ve 13 hodin přijme zástupce zúčastněných dětských souborů starosta Tuchlovic a den vyvrcholí přehlídkou dětských středočeských souborů a jejich hostů "Přijeli jsme na pou".

Festivalu se zúčastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy. Letos se divákům představí celkem 19 souborů:

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 27.04.2004 v 07:44 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA