PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 22.10.2018
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Valašský vojvoda jede do Peru

Právě dnes v neděli 5. 3. 2017 odjíždějí členové SLPT Valašský vojvoda na 10. Mezinárodní festival MI PEU, který probíhá od 7. 3. - 20. 3. 2017 v hlavním městě Lima.
Foto Vlastimil Bjaček

Kořeny naší letošní pouti za oceán hledejme už v roce 2010. Tehdy jsme na festivalu ve Francii shlédli peruánský soubor C. I. D. A. N. Nadchlo nás jejich energické vystoupení, ztvárňující dávné zvyky indiánů a melodická hudba, nám tak blízká. V té době nikoho z nás ani nenapadlo, že za pár let budeme mít možnost poznat kulturu bájné říše Inků a exotiku vzdálené země pocítit na vlastní kůži.
Díky navázání kontaktu s Inkou jménem Martin Arauco Paredes (ředitel FIDAF Peru) a naší vytrvalé iniciativě, jsme se po 7 letech již několikáté pozvání organizátorů festivalu v Peru rozhodli přijmout. A tak v neděli 5. března 2017 večer vyjíždíme z Kozlovic přes Prahu a Amsterdam tuto exotickou zemi navštívit. Nejenom navštívit, ale hlavně předvést naše umění a reprezentovat Českou republiku, Moravskoslezský kraj, Beskydy a naši domovskou obec.
Peru se nachází na severozápadě Jižní Ameriky. Hlavní město je téměř devítimiliónová Lima. V 15. století ovládali toto území Inkové. Incká říše byla brzy oslabena a byla ovládána španělskými dobyvateli, tím začalo drancování země. Španělé byli poraženi argentinským generálem v roce 1821. Nicméně, v zemi se nachází velké množství úžasných památek, které tu zbyly po původním Inckém obyvatelstvu. Z těch nejznámějších to jsou ruiny Macchu Picchu, obrazce v oblasti Nasca nebo pevnost z obrovských, přesně opracovaných a dokonale do sebe zapadajících kamenných bloků Sacsayhuamán. V zemi se nachází také řada přírodních památek, jako je největší vysokohorské jezero Titicaca či druhý největší kaňon na světě - Colca kaňon, kde turisté obdivují let jednoho z největších suchozemských ptáků - kondora andského.

Tanečníci, muzikanti a zpěváci SLPT Valašský vojvoda z Kozlovic se zde zúčastní 10. Mezinárodního setkání folklórních souborů Mi Peru 2017. Festival s dalšími doprovodnými koncerty se koná od 7. do 20. března v Limě a vedle nás vystoupí pouze 2 evropské soubory, a to z Litvy a z Polska. Dále zde budou soubory pro nás z exotických zemí, jako jsou Velikonoční ostrovy, Kostarika, Mexiko, Panama, Argentina, Ghana, Kolumbie a domácí Peru. Po festivalu chceme navštívit některé z výše uvedených zajímavostí a památek.
Tutu dalekou a náročnou cestu si členové souboru z větší části hradí sami. Za finanční podporu dále děkujeme Moravskoslezskému kraji, Obci Kozlovice a dalším partnerům. Zvláštní poděkování patří zahraničnímu partnerovi, cestovní kanceláři Adventure Heart Peru.

Tomáš Kalus, Zdeněk Tofel, Tomáš Bordovský
05. 03. 2017 Kozlovice, Trojanovice, Ostrava - Česká republika

Za členy SLPT Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz zdraví Zdeněk Tofel
zdenek.tofel@rozhlas.cz
Kontakt: Věra Tobolová: +420/739 091 226.


 
Zveřejněno 05.03.2017 v 23:49 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA