PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 09.07.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Mezinárodní festival Souznění začíná již tento čtvrtek

18. ročník Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel
8. - 11. 12. 2016 – Frýdek-Místek, Ostrava, Kozlovice (Beskydy), Kunčice pod Ondřejníkem, Frenštát pod Radhoštěm.
18th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols and Handicrafts – 8th to 11th December 2016

Mezinárodní festival Souznění začíná již tento čtvrtek. Na nedělním Galakoncertě
ve Frenštátě pod Radhoštěm vystoupí zpěvačka Jana Kirschner s kapelou

plakát

Festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění začne psát svou osmnáctou kapitolu ve čtvrtek 8. prosince 2016 ve farním kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku. V rámci svátečního koncertního pořadu "Přesladká Panno, Maria!" s duchovně laděnými skladbami se představí finalistka Händelovy soutěže v Londýně a absolventka Scholy Cantorum v Basileji sopranistka Pavla Flámová a Komorní orchestr Camerata Janáček pod uměleckým vedením Pavla Doležala.

V pátek 9. prosince se festival přesune do malebné vesnice Kunčice pod Ondřejníkem, do sálu restaurace Huťařství. K poslechu a příjemné náladě od 18 hodin zahraje cimbálová muzika Konopjan s primášem Honzou Šošolou a gajdošská muzika Beskyd z Oravské Pol'hory s talentovaným gajdošem Adrianem Matisem.

Pravou vánoční atmosféru nabídne Souznění také v sobotu 10. prosince v centru obce Kozlovice na tradičním Vánočním jarmarku, a to vše za doprovodu festivalových umělců. „Nejen heligonkáři i zpěváci Kubačákovci z nedaleké kysucké Turzovky obohatí festivalový program svou bezprostředností a pravým lidovým kumštem,“ zve na festival ředitel a hlavní dramaturg festivalu Zdeněk Tofel. Adventní zvyky s různorodým hudebním programem obohatí umělecká řemesla. V kostele sv. Michaela a sv. Barbory zajisté upoutá pořad Vánoce v pražské katedrále v době Karla IV. v podání Scholy Gregoriana Pragensis s uměleckým vedoucím Davidem Ebenem.

Vrcholem kozlovického programu a zároveň tečkou za sobotním dnem bude závěrečný večerní koncert v sále Obecního úřadu Kozlovice, kde vystoupí hlavní festivaloví hosté. Vzhledem k festivalové pestrosti si z festivalových umělců vybere určitě každý. Už nyní se můžeme těšit na vzácné hosty: soubor Valachobniki z Běloruska, gajdošskou muziku Beskyd ze Slovenska či soubor Przygoda z polského Rybnika. „Po pečlivém výběru a dvouletém jednání k nám přijíždí mladí umělci z hlavního města Běloruska – Minsku. Krásné skladby pravoslavných Vánoc ve stylovém podání nenechají nikoho na pochybách. Naproti tomu gajdošská muzika Beskyd i přes své mládí odkrývá na vysoké interpretační úrovni současný pohled na tradiční goralskou hudbu horní Oravy pod Babí horou hraničního hřebenu slovenských Beskyd mezi Polskem a Slovenskem. A mladí zpěváci podporováni zkušenými muzikanty z polského města Rybníku nás přesvědčí, že i lidové umění kousek za naší hranici má své bezprostřední kouzlo,“ popisuje program Zdeněk Tofel. Z českých seskupení vystoupí na Adventně-vánočním pořadu v Kozlovicích dětský folklorní soubor Valášek, soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda, folkový zpěvák a kytarista Pavel Býma se synem Sebastiánem a Malý lidový soubor – Plzeňský MLS. „Připravujeme hlavně vánoční a předvánoční program. Chystáme se zahrát i některé starší skladby, které by jinak mohly upadnout v zapomenutí. Přijedeme v počtu sedmi muzikantů se dvěma zpěváky. Na festival Souznění už se velice těšíme,“ říká za Malý lidový soubor z Plzně jeho umělecký vedoucí Miroslav Šimandl.

K období adventu neodmysliteně patří také duchovno. V neděli 11. prosince se v chrámu Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách uskuteční slavnostní Mše Svatá, po níž vystoupí běloruský soubor Valachobniki a gajdošská muzika Beskyd ze Slovenska.

V neděli odpoledne se program mezinárodního festivalu Souznění přesune do Domu kultury města Frenštát pod Radhoštěm, kde se za doprovodu festivalových muzik (např. Komorní sbor Nyklband, pěvecký smíšený sbor Garrendo, Frenštátská cimbálová muzika Radegast, sbor Houslisimo ze Základní umělecké školy Frenštát pod Radhoštěm, Hot Club Fren, Radhošť z Trojanovic s Pastýřskou hrou a valašský soubor Sedmikvítek) uskuteční přehlídka lidových řemesel a setkání s lidovými tvůrci.

Finále mezinárodního festivalu Souznění, které se uskuteční od 18 hodin v DK ve Frenštátě pod Radhoštěm, bude patřit uznávané slovenské zpěvačce Janě Kirschner, žijící v současné době v Londýně. „Janka Kirschner, původem ze slovenského Martina, není jen půvabná mladá žena v minulosti slavící úspěch v soutěži ženské krásy, ale hlavně výborná zpěvačka i autorkou originálních písní. Věřme, že svůj přepěkný koncert doplní společně s doprovodnou kapelou svátečními písněmi, ne až tak často slyšenými. Těšme se na pohlazení pro uši i na duši,“ říká Zdeněk Tofel. Nejdříve ale v první části Galakoncertu vystoupí Komorní sbor Nyklband, Plzeňský MLS, SLPT Valašský vojvoda, zpěvačka Petra Klementová s dcerou Sofií, běloruský soubor Valachobniki a folkový zpěvák a kytarista Pavel Býma. „Naše vystoupení se soustředí na koledy a písně svátečního času. Jednu koledu věnuji Pavlíkovi a hlavně všem lidem, kteří Pavlíkovi jakýmkoliv způsobem pomohli či pomáhají. Zahraji také jednu vlastní koledu,“ shrnuje kytarista Pavel Býma.

V závěru nedělního Galakoncertu organizátoři festivalu ve spolupráci s ředitelkou Charity Frenštát pod Radhoštěm Lenkou Tabachovou předají finanční dar na nákup speciálního vozíčku jedenáctiletému Pavlu Václavu Novákovi.

Vstupenky na mezinárodní festival Souznění jsou dle jednotlivých částí programu v předprodeji v Informačním centru Frenštát pod Radhoštěm, na Obecním úřadě v Kunčicích pod Ondřejníkem a v Beskydském informačním centru ve Frýdku-Místku.

Tento projekt je realizován za finanční podpory Moravskoslezského kraje, města Ostravy, statutárního města Frýdek-Místek, města Frenštát pod Radhoštěm, obce Kunčice pod Ondřejníkem, obce Kozlovice a všech významných partnerů.

Mezinárodní festival Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

Více o programu na www.souzneni-festival.cz/program.

plakát

Další informace naleznete na www.souzneni-festival.cz a www.facebook.com/souzneni.

Ředitel a dramaturg festivalu:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@post.cz
mobil: +420604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420739091226

Mediální zastoupení:
Lucie Nohlová
e-mail: nohlovalucie@gmail.com
mobil: +420606134688

Zveřejněno 07.12.2016 v 23:45 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA