PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 14.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Souznění 2015 - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel

TZ_3 Souznění 2015 - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel 10. - 13. 12. 2015

SOUZNĚNÍ 2015 (17. ročník) www.souzneni-festival.cz

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10. - 13. 12. 2015 – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava.

CONSONANCE 2015: 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015.Sedmnáctý ročník festivalu Souznění klepe na dveře. Ojedinělý projekt nabízí ve čtyřech dnech pestrý program napříč žánry. Můžete se zaposlouchat do sváteční hudby adventního a vánočního času na scénách v exteriérech a interiérech, včetně vybraných kostelů Moravskoslezského kraje – letos naposled ve Václavovicích, pak ve Frýdku-Mistku, Kozlovicích a Ostravě. Festival představuje mizející svět lidových tradic z domova i zahraničí, seznamuje s vánočními zvyky blízkých i vzdálenějších krajů a národů.

„Návštěvníci mohou také letos obdivovat práci nejlepších uměleckých řemeslnických mistrů, poslouchat duchovní hudbu a zpěvy, známé i méně známé koledy v podání dětí a dospělých, amatérů i profesionálů,“ přibližuje Zdeněk Tofel, ředitel festivalu. Ve čtvrtek 10. prosince odstartují festival Souznění v kostele sv. Václava ve Václavovicích v 18.00 hod. bohužel už vyprodaným koncertem Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory. V pátek pak Ensemble Inégal určitě nadchnou od 19.00 hod. barokní duchovní hudbou návštěvníky farního kostela sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku. Sobotní tradiční Vánoční jarmark v Kozlovicích bude patřit od rána Ľudové hudbě Stana Baláža se sólistkami Folklornej skupiny Raslavičan ze Slovenska, souboru Qalilo z Gruzie, Folklornímu souboru Pentla z Boršic, domácím souborům Valášek a Valašský vojvoda a mnoha dalším. Hlavní hvězda tohoto ročníku vynikající zpěvák Kamil Střihavka s rozšířenou skupinou Leaders! vystoupí na závěrečném nedělním Galakoncertě v Domě kultury města Ostravy.

V sobotu a v neděli můžete navíc ochutnat i zakoupit speciality domácí i zahraniční kuchyně nebo vybrané nápoje a k tomu si vybrat dárky z bohaté nabídky uměleckých řemesel. „Nejenom hlavní program festivalu je letos velice bohatý, ale i ten doprovodný nabízí skutečné hodnoty i vkusnou zábavu. Chceme více zpříjemnit sváteční atmosféru lidem ve vybraných městech a obcích prostřednictvím festivalových hostů,“ prozrazuje Zdeněk Tofel. Například v Ostravě probíhají na Masarykově náměstí v rámci cyklu Ostravské Vánoce tradiční Vánoční trhy. V pátek 11. prosince právě tady představí od 16.40 hod. svůj sváteční program nejprve Hanácký soubor písní a tanců Klas Kralice na Hané a vzápětí vynikající seskupení Qalilo z Gruzie. Následně hned v 19.00 hod. se můžeme těšit v sále restaurace Huťařství v Kunčicích pod Ondřejníkem na speciální vystoupení laureáta 70. MFF Strážnice 2015 Ľudovú hudbu Stana Baláža z Raslavíc se sólistkami Folklornej skupiny Raslavičan z východního Slovenska. Vstupné je dobrovolné, ale doporučujeme rezervaci předem.

V sobotu 12. prosince pohostinsky zavítá Hanácký soubor písní a tanců Klas z Kralic na Hané do kostelíku sv. Anny ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R. s programem Advent a doba vánoční na Hané, začátek je ve 13.00 hod. Třídenní doprovodný program zakončí festivaloví hosté v neděli 13. prosince ve Frýdku-Místku, kde se v rámci akce Advent ve městě představí na náměstí Svobody od 10.00 hod. nejprve Ľudová hudba Stana Baláža z Raslavic a sólistky Folklórnej skupiny Raslavičan ze Slovenska a od 11.00 hod. host nejvzdálenější soubor QALILO z Gruzie.

Festival pomáhá tradičně i potřebným. Během čtyř dnů probíhá finanční sbírka ve spolupráci s Charitou Frenštát p. R. Její výtěžek poslouží k nákupu speciálního vozíčku pro sestry Přádkovy, sedmiletou Alžbětu a osmiletou Zdislavu z Frenštátu p. R.

Vstupenky na MF Souznění jsou v předprodeji v Ostravském informačním servisu, Domě kultury města Ostravy, Beskydském informačním centru Frýdek-Místek i prostřednictvím webu www.souzneni-festival.cz, kde také naleznete více informaci o celém festivalu.

Tento projekt je realizován za podpory Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostrava, městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, statutárního města Frýdek-Místek, obce Kozlovice, obce Václavovice a všech našich významných partnerů.

MF Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

Ostrava 06. 12. 2015

Ředitel a dramaturg festivalu:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@post.cz
mobil: +420/604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420/739091226

Mediální zastoupení:
Kamila Benková
e-mail: zde benkovakamila@gmail.com
mobil:+420/724066724

www.souzneni-festival.cz

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ 2015
ve spolupráci s Charitou Frenštát pod Radhoštěm
pořádá Finanční sbírku
pro sestry Zdislavu a Alžbětu

Ahoj, jmenuji se Zdislava Přádková a je mi 8 let. Po mé pravici stojí má sestřička Alžběta, které je 7 let. Obě bydlíme ve Frenštátu pod Radhoštěm. 
Sotva jsem se narodila, šikovní doktoři mi museli operovat vrozený rozštěp páteře a loni jsem ještě podstoupila i operaci kyčlí. Proto se mi dnes daří alespoň na krátké vzdálenosti chodit o berlích. Přestože ráda navštěvuji školu, zpívám, maluji a učím se na flétnu i klavír, kvůli četným nemocem a zdravotním omezením, musím často zůstat doma. Moji mladší sestřičku Alžbětku stihl podobný osud. Hned po narození taky absolvovala operaci páteře. Navíc musela podstoupit i operaci hydrocelu, který vzniká poruchou vstřebávání mozkomíšního moku. Kvůli komplikacím se musela podrobit ještě dalším těžkým operacím hlavy a bříška. I když po těchto těžkostech ještě stále trvá její oslabení, dělá postupně pokroky a po novém roce se chystá na zápis do první třídy.  
Třebaže se den ode dne zlepšujeme, naše nožičky máme zatím stále ještě slabé, a proto moc daleko bez pomoci nedojdeme. Moc by nám pomohlo, kdybychom měly vozíček, se kterým bychom mohly jezdit na procházky a s jeho pomocí se konečně podívaly třeba i na vrchol Radhoště.
Všem, kteří nám dopomůžou k jeho zakoupení, ze srdce děkujeme!
Alžběta a Zdislava Přádkovy

Více informací naleznete ještě „Událost na Facebooku“
http://polar.cz/porady/polar-soutez/polar-soutez-30-11-2015-17-54
https://www.facebook.com/events/543316385819071/


 
Zveřejněno 07.12.2015 v 23:14 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA