PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 14.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Souznění 2015 - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10. - 13. 12. 2015 – Václavovice, Frýdek - Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava. CONSON ANCE 2015 : 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015

V pořadí sedmnáctý ročník festivalu Souznění opět po roce obohatí v předvánočním čase svým kulturním programem různá místa v Moravskoslezském kraji. Ojedinělá akce, ke které patří žánrová pestrost (v podobě autorské, duchovní i folklorní hudby), zvykoslovné obchůzky, umělecká řemesla, výstavy a lidová gastronomie, nezapomíná v tomto svátečním čase ani na pomoc potřebným.

Úvod Souznění patří tradičně kostelům

Festival začne psát svou sedmnáctou kapitolu 10. prosince v kostele sv. Václava ve Václavovicích. Jeho zahájení se ujmou v těchto dnech už vyprodanýmsvátečním koncertem Hana a Petr ULRYCHOVI se skupinou JAVORY. „Naše hudba v sobě nese prvky lidových písní. Jsou v ní i názvuky filmové a divadelní tvorby,“ přibližuje Petr Ulrych. Během čtvrtečního večera se můžeme těšit na méně známé vánoční lidové písně v novém akustickém zpracování – Byla zima velká metelice, Maria Panna krmí děťátko, Chvála buď Bohu jedinému - a také na nejznámější písně v akustickém aranžmá – Modlitba, Malé zrnko písku, Kdysi před léty a další.

K období adventu neodmyslitelně patří duchovní hudba. O zastoupení tohoto žánru se v programu festivalu postará 11. prosince ve farním kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku soubor s evropským renomé, jehož mottem je „Duch vládne hmotou“, ENSEMBLE INÉGAL s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou. Toto všestranné hudební těleso představí publiku novodobou rekonstrukci barokního cyklu Loutny české Adama Václava Michny.

Vánoční jarmark a celodenní bohatý program v Kozlovicích

Pravou vánoční atmosféru nabídne Souznění 12. prosince v obci Kozlovice na tradičním Vánočním jarmarku. Zde naplno dostanou prostor adventní zvyky, křesťanské tradice doprovázené velkorysým hudebním programem. „Na své si zde přijde vedle písňového a hudebního programu nejen návštěvníkovo oko díky výrobkům šikovných lidových řemeslníků, ale i jeho chuťové pohárky prostřednictvím bohaté přehlídky gastronomie regionální i zahraniční kuchyně,“ představuje nabídku tradičního jarmarku ředitel festivalu Zdeněk Tofel. Během oblíbené akce nesmí chybět ani živý Betlém s příchodem Tří králů v provedení Divadelní společnosti Kozlovice.

Vzhledem k festivalové pestrosti si určitě vybere každý. Už nyní se můžeme těšit na vzácné hosty z východního Slovenska s tradicemi horního Šariše ĽUDOVÚ HUDBU STANA BALÁŽA - Laureát 70. MFF Strážnice 2015 a sólistky Folklórnej skupiny Raslavičan z Raslavíc.„Náš program je sestavený především ze šarišských melodií a nápěvů,“ informuje Stano Baláž a zároveň dodává: „Zazní také valčíky, polky, krúcené, čardáše, ale především společné písně svátečního času se sólistkami FS Raslavičan z Raslavíc.“

Pro nás neobvyklý a posluchačsky vděčný repertoár přiveze ještě z větších východních dálek, konkrétně z Gruzie, soubor QALILO. „Hudebníci gruzínského ansáblu hrají s velkým množstvím více či méně známých nástrojů, jako jsou gruzínské chuniri, panduri, chonguri, changi a salamuri, ale taky bubny, harmoniky, flétny, tamburíny nebo trubky, takže je se určitě na co těšit, “ doplňuje Zdeněk Tofel.

Z domácích zástupců dorazícimbálová muzika KONOPJAN z Ostravy, Hanácký soubor písní a tanců KLAS Kralice na Hané, jež patří mezi přední folklorní soubory v České republice.„Náš vánoční program vychází z adventních zvyků, které jsou spjaté s postavami některých významných křesťanských světců,“prozrazuje vedoucí souboru Vladimíra Šolcová. K Hanákům se přidá mladý a velice sympatický Folklorní soubor PENTLA z Boršic, který reprezentuje folklor Slovácka, přesněji Dolňácka.

V rozmanité hudební a zvykoslovné nadílce nemohou chybět ani kozlovičtí zástupci. Na Souznění se představí DFS Valášek, SLPT Valašský vojvoda, Dechová hudba Kozlovice, SPV Kozlovice, Sbor ZŠ Kozlovice, Klávesová škola Lenky Lepíkové a Schola.

V kostele sv. Michaela a sv. Barbory pak festival nabídne písňový a dramatický pořad Za nebeskou bránou II. - Od svaté Máří do Tří králů, v němž vystoupí kvartet Komorního orchestru P. J. Vejvanovského z Nového Jičína s uměleckým vedoucím Petrem Davidem, sólisté Chrámového sboru ze Štramberka, herci divadelního souboru Pod věží ze Štramberka a nositelé ceny Laureát 65. MFF Strážnice 2010, členové SLPT Valašský vojvoda z Kozlovic.

Vrcholem kozlovického programu a zároveň krásnou tečkou za sobotním dnem bude závěrečný koncert v sále Obecního úřadu Kozlovice, kde vystoupí festivaloví účinkující ve skutečně nabitém adventně vánočním pořadu. Navíc během večera společnost Huisman Sviadnov předá charitativní dar ve spolupráci s Charitou Frenštát p. R.

Souznění uzavře Galakoncert hvězdy Kamila Střihavky & LEADERS!

Jedním z vrcholů celého festivalu bude zajisté Galakoncert v Domě kultury města Ostravy. Finále 13. prosince bude patřit KAMILU STŘIHAVKOVI & LEADERS! „Náš festivalový koncert bude jiný hlavně v tom, že zahraji s kapelou akustickou verzi svých písní, a speciální bude především ve své komornosti. Vedle netradičních úprav mých prověřených hitů zazní i komornější skladby, které jsem na živo nikdy nehrál,“ popisuje Kamil Střihavka. Dříve však vystoupí v první části Hanácký soubor KLAS z Kralic na Hané, ĽUDOVÁ HUDBA STANA BALÁŽA a sólistky Folklórnej skupiny Raslavičan z Raslavíc (SK), Folklorní soubor PENTLA z Boršic, cimbálová muzika VALAŠSKÝ VOJVODA se svými sólisty a dlouho očekávaný host soubor Qalilo z Gruzie.

Během nedělního Galakoncertu předáme finanční dar na nákup speciálního vozíčku sestrám Přádkovým, sedmileté Alžbětě a osmileté Zdislavě z Frenštátu pod Radhoštěm, ve spolupráci s ředitelkou Charity Frenštát pod Radhoštěm Lenkou Tabachovou.

Před začátkem Galakoncertu můžete v prostorách vestibulu DK MO obdivovat zručnost uměleckých řemeslníků a adventní atmosféru jistě podpoří rozmanité a chutné speciality z domova a ze zahraničí s koštem nápojů. To vše na pozadí doprovodu festivalových muzik.

Navíc naši festivaloví hosté obohatí doprovodné programy: Ostravské Vánoce na Masarykově náměstí v Ostravě, Advent ve městě na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku a program v Kostelíku sv. Anny – Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Vstupenky na MF Souznění jsou v předprodeji od 26. listopadu 2015 v Ostravském informačním servisu, Domě kultury města Ostravy a Beskydském informačním centru Frýdek-Místek.

Tento projekt je realizován za podpory Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostrava, městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, statutárního města Frýdek-Místek, obce Kozlovice, obce Václavovice a všech našich významných partnerů.

MF Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

Další informace na www.souzneni-festival.cz

Ředitel a dramaturg festivalu:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@post.cz
mobil: +420/604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420/739091226

Mediální zastoupení:
Kamila Benková
e-mail: zde benkovakamila@gmail.com
mobil:+420/724066724

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ 2015
ve spolupráci s Charitou Frenštát pod Radhoštěm
pořádá
Finanční sbírku
pro sestry Zdislavu a Alžbětu


Ahoj, jmenuji se Zdislava Přádková a je mi 8 let. Po mé pravici stojí má sestřička Alžběta, které je 7 let. Obě bydlíme ve Frenštátu pod Radhoštěm. 
Sotva jsem se narodila, šikovní doktoři mi museli operovat vrozený rozštěp páteře a loni jsem ještě podstoupila i operaci kyčlí. Proto se mi dnes daří alespoň na krátké vzdálenosti chodit o berlích. Přestože ráda navštěvuji školu, zpívám, maluji a učím se na flétnu i klavír, kvůli četným nemocem a zdravotním omezením, musím často zůstat doma. Moji mladší sestřičku Alžbětku stihl podobný osud. Hned po narození taky absolvovala operaci páteře. Navíc musela podstoupit i operaci hydrocelu, který vzniká poruchou vstřebávání mozkomíšního moku. Kvůli komplikacím se musela podrobit ještě dalším těžkým operacím hlavy a bříška. I když po těchto těžkostech ještě stále trvá její oslabení, dělá postupně pokroky a po novém roce se chystá na zápis do první třídy.  
Třebaže se den ode dne zlepšujeme, naše nožičky máme zatím stále ještě slabé, a proto moc daleko bez pomoci nedojdeme. Moc by nám pomohlo, kdybychom měly vozíček, se kterým bychom mohly jezdit na procházky a s jeho pomocí se konečně podívaly třeba i na vrchol Radhoště.
Všem, kteří nám dopomůžou k jeho zakoupení, ze srdce děkujeme!
Alžběta a Zdislava Přádkovy
*

Kamil Střihavka & LEADERS! …. Vánoční akustické turné
Ostrava, 13. prosince 2015, Dům kultury města Ostravy, festival SOUZNĚNÍ

Vánoční akustické turné Kamila Střihavky a jeho kapely LEADERS! pokračuje. V Ostravě můžete koncert navštívit v neděli 13. prosince od 18:00 hodin v Divadelním sále Domu kultury města Ostravy, kde vystoupí jako hlavní hvězda večera a současně i čtyřdenního mezinárodního festivalu SOUZNĚNÍ.
Když Kamil Střihavka přichystal s kapelou LEADERS! první akustické koncerty na jaře 2014, bylo to vkročení na tenký led, protože nikdy takové turné nedělal a nemohl ani předpokládat, s jakým ohlasem se setká. Nicméně záměr vedený jeho instinktem ukázat se fanouškům i v jiné akustické podobě, vyšel, a to, co se dalo v optimistických vizích v začátku plánů přepokládat, se stalo skutečností. První akustické turné Kamila Střihavky dosáhlo nečekaného úspěchu. Ukázalo se, že nic není nemožné, jestliže se zcela jinými aranžemi vynikla podstata písní samotných, v čele s jedním z nejlepších českých rockových hlasů za doprovodu excelentních hudebníků. Proto také vznikl nápad koncerty uspořádat i na podzim téhož roku. Letos pokračuje akustická série Vánočním akustickým turné.

Aktuální termíny naleznete na stránkách www.strihavka.cz .

„Jsme velice potěšeni z dosavadní bohaté návštěvnosti. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem fanouškům Kamila Střihavky, kteří turné navštívili. Pro velký a nečekaný úspěch jsme se rozhodli uspořádat ještě podzimní akustické turné, aby se na koncerty mohli podívat také fanoušci Kamila Střihavky, kteří z nějakého důvodu neměli možnost jarní turné navštívit,“ uvedl manažer Kamila Střihavky a celého turné Luboš Vilas z agentury Levmusic.
Návštěvník takového komorního koncertu má jedinečnou možnost, poslechnout si v pohodlí polstrované sedačky víc než jednu desku, a to v mnohem nižší hlukové hladině, než jsou rockové koncerty „na stojáka“… A v dnešní neutěšeně, uspěchané době se prostě zastavit a poslechnout si příběhy, které se společně s emocemi formou písní snažíme vyprávět,“ dodává Kamil Střihavka.

Leaders! akusticky 2015 jsou:
Patrik Sas (bicí nástroje), Martin Ivan (kontrabas), Petr Henych (akustické kytary), Štěpán Eliáš (klávesy, Fender piano), Markéta Podhajská (perkuse), Ondřej Klímek (saxofony, flétny aj.), David Babka (steel kytara)

Festival SOUZNĚNÍ
V pořadí již 17. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koleda řemesel se koná ve dnech 10. – 13. 12. 2015. Jeho základní kámen byl položen v roce 1999 na náměstí sv. Petra ve Vatikánu během rozsvěcení vánočního stromu, který byl dovezený z beskydské Morávky jako dar České republiky papeži Janu Pavlu II. Od prvního festivalového setkání (1999) v Divadle loutek na Výstavišti Černá louka v Ostravě se festival postupně ustálil ve čtyřdenní formě s pestrým programem napříč žánry. Ojedinělý projekt nabízí možnost zaposlouchat se do sváteční adventní a vánoční hudby na scénách v exteriérech a interiérech, včetně vybraných kostelů Moravskoslezského kraje. Festival představuje mizející svět lidových tradic z domova i zahraničí, seznamuje s vánočními zvyky blízkých i vzdálenějších krajů a národů. Návštěvníci mohou obdivovat práci nejlepších uměleckých řemeslných mistrů, poslouchat duchovní hudbu a zpěvy, známé i méně známé koledy v podání dětí i dospělých, amatérů i profesionálů. Nechybí přehlídka a ochutnávka specialit domácí i zahraniční kuchyně a nápojů. Festival pomáhá i potřebným, během čtyř dnů probíhá finanční sbírka ve spolupráci s Charitou Frenštát p. R. Její výtěžek poputuje adresně zdravotně postiženým dětem. Více informací o festivalu zde: www.souzneni-festival.cz

Odkazy:
Kamil Střihavka, oficiální stránky interpreta: www.strihavka.cz
Facebook Kamil Střihavka & Leaders: http://www.facebook.com/kamil.strihavka
Bandzone Kamil Střihavka: http://bandzone.cz/strihavka
Youtube Kamil Střihavka: http://www.youtube.com/strihavkamusic
Lev Music Production - management & booking: www.levmusic.cz
Public Relations: Jana Henychová – JANAMUSIC, www.janamusic.cz, info@janamusic.cz

Další informace:

Kamila Benková
mediální zastoupení festivalu Souznění
mobil: +420 724 066 724
email: BenkovaKamila@gmail.com
web: www.souzneni-festival.cz


 
Zveřejněno 01.12.2015 v 23:56 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA