PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 15.09.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Noc na Karlštejně 2013

Muzikál má nového císaře, Václava Vydru Poberounský muzikál noc na Karlštejně vstupuje do osmé sezony, premiéra se odbude – jako vždy – na nádvoří zámku v Dobřichovicích

V roce 2006 se na nádvoří dobřichovického zámku poprvé hrál původní muzikál Noc na Karlštejně. Od té doby jej po celé republice vidělo bezmála třicet tisíc diváků. Premiéra nové, už osmé sezony se bude 31. května opět odbývat v Dobřichovicích. V roli císaře Karla IV. se poprvé představí populární herec Václav Vydra.

Sedm let po sobě exceloval v roli Otce Vlasti skvělý Vladimír Čech. Původně měl hrát i letos, jenomže jeho vážná nemoc byla proti. Zastoupí jej tedy další skvělý herec – Václav Vydra. Ten se divákům představí hned v letošní premiéře – 31. 5. na nádvoří dobřichovického zámku. O den později, 1. 6. bude na scéně císařovnu Elišku vášnivě líbat druhý »císař«, ministr zemědělství Petr Bendl. Diváci se ale samozřejmě mohou těšit i na všechny ostatní populární tváře, které k poberounské Noci na Karlštejně už neodmyslitelně patří – Jana Rosáka, Pavla Vítka, Lumíra Olšovského, Petra Jančaříka či Jana Matěje Raka. Součástí obou představení v Dobřichovicích navíc bude vystoupení kejklíře Petra Theimra.

Původní verze muzikálu, v němž znějí všechny skladby známé ze stejnojmenného filmu, se v areálu romantického zámečku v Dobřichovicích premiérově hrála v létě 2006. Zaznamenala obrovský úspěch – všechny reprízy byly dopředu vyprodané, takže se muselo několik představení přidávat. V roce 2007 soubor Noc na Karlštejně uvedl znovu, tentokrát v rámci dvoudenního Královského průvodu z Prahy na Karlštejn – hrálo se první den v Dobřichovicích, druhý den na louce u mostu v Karlštejně. Toto představení vidělo rekordních bezmála 1400 diváků. Návštěvnický rekord byl o další stovku pokořen loni na hradě Střekově.
Poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně uvádějí už osmé léto, dávno nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci po celé republice – letos se kromě Dobřichovic bude hrát na zámku v Děčíně, na hradě Křivoklát či pod berounskými hradbami.

Výše zmíněné profesionály jako každý rok doplní ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky. Kostým zbrojnoše (nebude-li císařem Karlem) obleče ministr Petr Bendl, sbor manů bude sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst. Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň.

NOC NA KARLŠTEJNĚ (www.noc.nasenoviny.net)

Zámek Dobřichovice
pátek 31. 5. 2013, 20.30 hodin
sobota 1. 6. 2013, 20.30 hodin

(Předprodej vstupenek: Městský úřad Dobřichovice – 724 339 732, kultura@dobrichovice.cz)

Miloslav Frýdl
724 135 824
frydl@dobnet.cz

DALŠÍ INFORMACE: Dobřichovice

 
Zveřejněno 18.05.2013 v 23:40 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA