PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 14.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Slavnostní setkání osobností ke dni vzniku samostatného Československého státu

27.10.2012 - Lány a- Muzeum TGM - Pátečníci - slavnostní setkání osobností ke dni vzniku samostatného Československého státu

Příroda a úcta k dílu a odkazu T.G. Masaryka národu, prověřila charaktery členů a příznivců Společnosti za pozitivní přístup k životu, kteří na zledovatělých silnicích doslova doklouzali v sobotu 27.10. do Lán. Slavnostní odpoledne započalo položením kytice růží, mezi nimiž nechyběla Nette Ingeborg, jako poselství světového šlechtitele růží Josefa Havla, na hrob rodiny Masarykových. Tohoto aktu se také zúčastnili zástupci o.s. A.E.F.-Souznění a Společenstva uměleckých kovářů, zámečníků a podkovářů. Další zastavení bylo u naší ztepilé Masarykovy lípy z Vlčic. Zde jsme spolu s ředitelkou muzea TGM umístili pamětní desku na počest našeho sázení tohoto památného stromu s váženým panem Zdeňkem Mahlerem.
Tradiční setkání osobností zahájil Karel Huněk, který připomněl 420. výročí narození J. A. Komenského a pozval na slavnostní zahájení vzácné velvyslance této země, členy České filharmonie pány Jiřího Sládečka a Viktora Mazáčka, kteří svým uměním umocnili génia loci setkání v magických Lánech. Dále přispěli svým talentem a invencí pánové Václav Fikrle a Dr. Jan Paulík, kteří poezií a poetickou kytarou doprovodili rytířské činy. Na rytíře ducha byl povýšen bývalý ředitel Gymnázia ve Strašecí, pan RNDr. Bohumil Chochola za více než 50 let pokorné služby nejen vzdělávání svých žáků, ale také lidové písničce ve folklorním souboru Čtyřlístek a FOS. Verše Romance o Karlu IV doprovodily další ocenění Za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti za reprezentaci naší země na světové výstavě Floriade 2012, která se koná v Holandsku jednou za 10 let. Přes naprostou ignoraci všech zodpovědných této země, se tohoto čestného poslání ujalo o.s.Asociace entente florale cz - Souznění, v čele s ing. Drahomírou Kolmanovou, Mgr. Jarmilou Havlíčkovou a ve světě uznávaným sochařem Václavem Fialou.
Dalšími vzácnými oceněnými byla evropská odbornice na výživu prof. Jana Dostálová a ing. Šimon Vondruška, zástupce kovářů. Ke slovu se také dostali další osobnosti, jako sinolog PhDr. Jiří Šíma, DrSc., který připomněl odvážnou odyseu legionářů a také to, že Češi měli nejen zlaté ruce, ale i hlavy, a všude kam přišli, ať do Mongolska, kde složili mongolskou hymnu, do Grónska neb do Indonésie, všude zanechali českou stopu. Dále ing. Petr Čech z elektroskanzenu ze Šlovic připomněl rytíře ducha Emila Kolbena, který byl ve svém oboru taková kapacita, že za ním do Prahy přijel i T.A.Edison. Při této příležitosti proběhla v Masarykových Lánech výstava "obrázky z lásky" Klárky Čermákové a sochařské ztvárnění "Pozitivní energie E. Kolbena a T. Bati" od Karla Huňka. Na závěr těchto vzácných chvil Karel Huněk vyřídil pozdravy těch, kteří se nemohli dostavit, od prof. Zuzany Růžičkové, Zdeňka Mahlera, prof. Karla Lewita a děkana Fakulty chemické a potravinářské technologie v Bratislavě Prof. Ing. Dušana Bakoše, DrSc..

Více informací také na:
http://kladensky.denik.cz/kultura_region/patecnici-se-sesli-v-lanech-20121029-69hg.html
www.os-vlcickydvorec.net

Za Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk
info@os-vlcickydvorec.net

DALŠÍ INFORMACE: Lány

 
Zveřejněno 10.12.2012 v 20:48 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA