PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Úterý 14.07.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Slavnostní zahájení adventu v Říčanech

29.11.2009 proběhlo slavnostní zahájení VII.Adventního prozpěvování - středočeského festivalu adventních vánočních tradic.

V městském kulturním středisku se za účasti významných hostů představily čtyři soubory - domácí DFS Mikeš Říčany, DFS Sluníčko z Rokycan, DFS Jitřenka z Českého Krumlova a DS "Ingerašii" z města Calan v Rumunsku.
Jsem ráda, že jsem na festivalu mohla přivítat vzácné hosty- pana Zdeňka Pšenicu - předsedu FoS ČR, pana Ing. Nicolae Deduleu - předsedu Sdružení Rumunů v ČR, paní Valentinu Melčeva - ředitelku pro mezinárodní vztahy Krajského úřadu HUNEDOARA z rumunska a starostku města Říčany paní Adrienu Mrázovou.
VII. Adventní prozpěvování 2009 se koná pod patronací paní Evy Bartoňové, státní tajemnice a 1. náměstkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, generálmajora Miroslava Štěpána, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR, pana Václava Beneše, radního KÚ Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a paní Adrieny Mrázové, starostky města Říčany.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Místní infostránky, Radio Proglas, TV NOE, Dětská tisková agentura, Informační server www.borovice.cz, magazín FOLKLOR, Říčanský kurýr a další. Festival podporují OSA, ACR Alfa a mnoho místních organizací a občanských sdružení.
Prvním festivalové vystoupení, které jsme nazvali ,,Proč bychom veselí nebyli" pokračovalo od 18.30 před zcela zaplněným říčanským náměstím, kde děti netrpělivě čekaly na rozsvícení vánočního stromu.
V programu zazněly ukázky z různých folklórních oblastí republiky, příjemným osvěžením bylo i vystoupení rumunského souboru.
Všem organizátorům festivalu udělalo radost, že tradice zahajování adventu v našem městě nabývá na intenzitě a lidé ve městě postupně přijali oslavy adventu jako možnost setkávat se a trávit svůj volný čas společně s dětmi a svými spoluobčany.
Co je v programu VII.AP v dalších dnech? V pátek 4.12. to bude představení V mĚks pro MŠ a ZŠ ,,Veselé vyprávění Klauníka Notíka" a 10.12 se představí Drobotina z DS Mikeš Říčany a MUSICA RUSTICA v kapli v Olivově. Závěr festivalu bude ryze vánoční. Je připraven koncert barokní hudby, kde vystoupí Komorní orchestr ZUŠ Říčany, Římanský komorní orchestr a komorní orchestr ARCHI ze ZUŠ Františka Kmocha v Kolíně. Koncert proběhne 14.12. v galerii Kotelna.
Přijeďte se podívat!!

Iveta Sinkulová
ředitelka festivalu
sinkule@ri.gin.cz

Zveřejněno 02.12.2009 v 23:04 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA