PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 20.11.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

"Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny" konaný dne 29.8.2009

Jak již bývá dobrým zvykem, na poslední prázdninovou sobotu jsme připravili pro děti z širokého okolí i jejich rodiče a lidičky s postižením integrační akci nazvanou "Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny." Vše vypuklo na Tylově paloučku v Havlovicích 29. srpna 2009 krátce po poledni.

Počasí si trošku zahrávalo s našimi nervy a klidně si pršelo. Ale hlavně že krátce před polednem se déšť umoudřil a vystřídalo ho dokonce sluníčko. Tak nic nebránilo tomu, aby se do Pohádkové říše vydalo téměř pět set dětí!

.

Pohádkové odpoledne se každoročně snažíme vylepšovat a nejinak tomu bylo i u tohoto pátého ročníku. Na startu se děti úplně poprvé setkaly s Makovou panenkou a Motýlem Emanuelem, nově na ně na trati čekal Mach a Šebestová, Babky Kořenářky, které stály u rozcestí, kudy se ti největší odvážlivci mohli vydat na strašidelnou smyčku pro opravdové nebojsy, kde vládli upíři, čerti a další hrůzunahánějící havěť. Nechyběly ani tradiční pohádky, jako Červená Karkulka, Perníková chaloupka, Šípková Růženka, Hejkal z Krákorky, Havlovický vodník, Princezna ze mlejna a mnoho dalších. Na každém stanovišti děti plnily více či méně záludné úkoly, za které byly odměňovány. V cíli čekala naše Výsost - královna s králem, kteří dětem předávali poukázky na párky a na limonády, dvorní šašek, u kterého si vylosovaly dárek z královské tomboly, a také dvorní písař, který jim v cíli vypsal pamětní list.
V areálu bývalého přírodního divadla probíhal bohatý a zajímavý doprovodný program. Na podiu řádili veselí klauni, kteří vyzývali děti k nejrůznějším soutěžím o ceny a také k tanci, protože tam v průběhu celého odpoledne probíhala diskotéka. Svůj gotický stan s dobovým vybavením na Tylově paloučku postavila skupina historického šermu Úpičtí střelci, kde si děti mohly prohlédnout zbraně, brnění apod. Také čas od času vystřelili, což byla rána jako z děla! Na hlavním podiu se předvedli několikrát se svým bojovým i ohnivým vystoupením.

.

Chvílemi divákům tuhla krev v žilách! Obličeje dětí zdobily malůvky našich zručných malířů, protože téměř nikdo si již nedovede představit pohádkový les bez populárního malování na obličej. Letos nechyběla ani trampolína, na které se všichni mohli vydovádět, výtvarný stan, oheň, stánky s občerstvením apod.

.

Celou úspěšnou akci s rostoucím počtem účastníků by nebylo možné realizovat bez pomoci všech dobrovolníků, kteří se na pohádkovém lese podílejí. A samozřejmě je pro nás důležitá i podpora (ať finanční či materiální) našich sponzorů, bez nichž by se nám celé odpoledne pro děti a lidičky s mentálním postižením nepodařilo připravit. Všem tedy patří naše obrovské DÍK!

Tak za rok se zase sejdeme v havlovické pohádkové říši!

Zde se můžete podívat na televizní záznam

Chcete se dozvědět o této akci více informací?

Klikněte zde

Gábina

Zveřejněno 03.09.2009
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA