PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 14.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Ve dnech 1.-14.8.2009 jsme pořádali "Sportovně rehabilitační pobyt ve Starém Městě pod Sněžníkem"

Po roční odmlce jsme se vrátili do známého Starého Města pod Sněžníkem, kde jsme si užili vydařený letní tábor. Zúčastnilo se ho 110 lidí (z toho 90 lidí s postižením) - a to skutečně z různých koutů naší vlasti (Brno, Kyjov, Hajnice, Rychnov nad Kněžnou, Praha, Skřivany, Markoušovice, Trutnov, Zlín...). Ve "Staráku" jsme vegetili od 1. do 14. srpna 2009.

Na pobyt jezdí každoročně téměř stejná a hlavně sehraná parta oddílových vedoucích, kteří i letos pro účastníky připravili zajímavou táborovou hru. Letošních čtrnáct dní se neslo v duchu "Povolání, profesí". A tak tábor se přeměnil v obří podnik, v jehož čele stál pan ředitel. Po celou dobu se plnili nejrůznější úkoly táborové hry - práce a zakázky, za které nám p. ředitel Vala vyplácel "valony". Tesalo se do Ytongu, vyšívalo se a šilo, košíkařilo či tkalo. Jeden den byl ve znamení "zdravotnictví", táborníci si zopakovali zásady první pomoci a sami si vyzkoušeli ošetřování různých poranění. Také okusili poštáckou práci při roznášení dopisů, jako policisté stopovali po okolí zloděje, v roli uklizečů a uklizeček uklidili nejen své pokoje, ale i areál, svou odvahu si dokázali v roli nočního hlídače, při jednom z večerních vystoupení se převtělili do nejrůznějších umělců - zpěváků, tanečníků, bavičů, herců apod. A za vydělané valony vedoucí pro táborníky připravili za odměnu v závěru pobytu "Den služeb", kde se daly valony směnit za rozmanité služby. Táborníci mohli navštívit např. kadeřníka, kosmetičku, vizážistku, fotografa, tetovací salón, masáže, manikúru či provizorní restaurace. Všem se tento "den za odměnu" moc líbil.

.

A stihli jsme toho mnohem více - disciplíny táborové pouti též souvisely s profesemi, jedna diskotéka byla složená z písní o práci a různých řemeslech, při odpoledni "Táborníci sobě" většina scének též byla o povoláních. Stihli jsme i turistické výlety do okolí, krásného slunného počasí využili nejen ke koupání v bazénu, ale i k plaveckým závodům, cvičili jsme aerobic, nechyběli cyklistické výjezdy do okolí, turnaj ve stolním tenise, táboráky s opékáním a zpíváním při kytaře či karneval, který byl přehlídkou nejrůznějších povolání.

.

Těch 14 dní uteklo jako voda a už teď víme, že příští rok se zase v srpnu vydáme do Starého Města pod Sněžníkem. Zatím je ve hvězdách, čím vším si ty dny vyplníme, ale je jisté, že se určitě nudit nebudeme!

Gábina

Zveřejněno 20.08.2009
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA