PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Neděle 15.09.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Notičky pokřtily své třetí CD

Řevnice

"Všem milostem na vědomost se dává, že muzika Notičky své cédéčko dnes světu dává."

Právě takto začal slavnostní křest v pořadí již třetího CD dětské lidové muziky Notičky, který se odbýval předposlední červnovou neděli v řevnickém lesním divadle.

Samotnému křtu však předcházel Velký koncert mladých muzikantů, na kterém předvedli to nejlepší ze své činnosti za uplynulých osm let své existence. Koncert odstartovalo pásmo písní a tanečků v podání Malé muziky a Malých Notiček, bezprostředně poté následovala "přehlídka" těch nejoblíbenější notičkovských hitů jako je Berounka, Rybníček nebo divácky velmi oblíbená hra na hrábě.

Dlužno však nezůstaly Notičky ani zdejšímu krásnému lesnímu divadlu, to když se na jeho prkna rychle rozestavěly kulisy a Notičky předvedly hudební pohádku "Tuláček liška", jejímž autorem je známý tvůrce večerníčků Václav Chaloupek a Diana Šeplavá. Za zmínku však ještě stojí fakt, že Notičky měly tu čest postarat se o hudební doprovod této pohádky na cédéčku, na němž pohádku vypráví Pavlína Filipovská.

Exkurzem do pohádky však vystoupení mladých muzikantů nekončilo, právě naopak. Přítomným divákům, kterých se sešlo na tři sta, se předvedly Notičky společně s přípravkou Malé Notičky v novém pásmu "Cibulový jarmark". To už ale byli všichni na podiu i v hledišti netrpěliví, protože vrchol celého koncertu - pokřtění nové desky Notiček nazvané "Všechno je to boží dárek" - právě nastal!

"Žádné strachy, kmotry máme! Na podiu je teď přivítáme!" zaznělo z úst moderátorů celého odpoledne Simony Hauerlandové a Tomáše Koláře a hlavního slova se již mohli ujmout hlavní aktéři slavnostního křtu - známý rocker Ondřej Hejma a dvorní zvukař (nejen) Notiček Stanislav Sýkora.
Slova chvály z úst Ondřeje Hejmy směřovala nejen k mladým muzikantům, ale také k těm, kteří vedou děti již od útlého věku k muzice. "Vím, co to je udržet pohromadě kapelu, kde hraje pět šest lidí, ale tohle je obdivuhodné," pronesl na adresu početného ansámblu Notiček, který dnes čítá 45 dětí. Do vínku právě narozenému cédéčku pak řevnický rocker věnoval krásnou básničku: "Vašemu cédéčku přeji všechno nejlepší, ať každičký den někoho potěší. A Vám přeji kocouři a kočičky, ať ty Vaše Notičky za roků pár, nám dají další superstar!"

1383

Vtipem při svém vinšování nezaostal ani Stanislav Sýkora, zejména když se prohlásil za dvorního porodníka desek mladých muzikantů, neboť právě on stál u zrodu všech tří desek Notiček. "Coby kmotr bych chtěl popřát, aby po poslechu této desky mělo publikum takovou radost a potěšení, jakou jsme měli my, když jsme tuto nahrávku dělali," uzavřel vinšování a pak už jen bouchly špunty a zbrusu nová deska měla svůj křest za sebou.

Poté se přítomní diváci mohli zaposlouchat do zcela nových písní, které již Notičky mohly směle předvést světu a na které se může těšit každý, kdo si desku "Všechno je to boží dárek" pořídí.

Pavla Petrová

1382

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Honza15.09.2005 v 21:48
Co tam proboha dělá Hejma !!!

Zveřejněno 26.06.2005 v 22:11 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA